Majowe wędrówki w Góry

Maj to miesiąc, kiedy najwięcej osób decyduje się na wycieczki. My też nie próżnujemy i zapraszamy rodzinnie na wędrówki w Góry Izerskie. Zabieramy ze sobą własne dzieci w wieku 2 i 7 lat.
Trasa z dwoma przewodnikami dostosowana do możliwości wszystkich uczestników. Tego jeszcze nie było. Proponujemy dwie opcje, a decyzje o wyborze można podjąć w trakcie wycieczki.
Zapraszamy 01.05.2016
Start o godzinie 9.15 z Hotelu Cottonina lub o godzinie 9.45 z krzyżówki między pensjonatem Ewa, a Kliniką Młodości.

Koszt wędrówki 15 zł/os.

Trasa rekreacyjna wiedzie na Czerniawską Kopę (776m npm) skąd rozpościera się piękny widok między innymi na dolinę Czarnego Potoku i Stóg Izerski. Kiedyś na skałkach znajdowała się wieża widokowa, której mocowania można jeszcze odnaleźć. Teren ciekawy także pod względem geologicznym – kolejna w rejonie Czerniawy odkrywka łupka.
Tu uczestnicy wędrówki decydują, czy wędrują dalej, czy wracają pod opieką przewodnika z młodszym dzieckiem do Czerniawy.

Trasa wymagająca to kontynuacja rozpoczętej wędrówki. Z Czerniawskiej Kopy idziemy trudnym szlakiem na szczyt o nazwie Smrek (1123m npm), gdzie znajduje się czynna wieża widokowa. Po drodze jeszcze więcej malowniczych widoków oraz pamiątkowa skała o nazwie Płyta.
Powrót Czechami- początkowo szlak nietypowy jak na łagodne Góry Izerskie – stromo, skaliście, ale malowniczo i liczne ekspozycje.
Pętelka kończy się koło Kliniki Młodości, następnie wędrujemy do Cottoniny.

Uwaga idąc na Smrek powędrujemy poza granice Polski, proszę pamiętać o dowodach osobistych.

Uczestnicy wędrówki rekreacyjnej, lżejszej, powędrują drogami szutrowymi i ścieżkami leśnymi. Ryzyko kontuzji w obuwiu sportowym małe, ale należy pamiętać, że Góry Izerskie w niższych partiach, to zarośla, jeżyny, żmije i wyższa cholewka buta może uchronić nogę przed zranieniem lub ukąszeniem.

Uczestnicy wybierający się na trasę trudniejszą są zobowiązani do ubrania butów odpowiednich do wędrówki wysokogórskiej. Zwłaszcza, że w wysokich partiach gór jest warstwa świeżego śniegu. But dostosowany do wędrówek górskich ma też podeszwę, która ślizga się mniej niż ta wbudowana w buty sportowe, a także jest grubsza, czyli po wędrówce kamienistą ścieżką nie będzie bólu stóp.

Majowe wędrówki w Góry
Oceń/Bewertung

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasze aktualności, Propozycje dla aktywnych, Wszelkie wędrowanie w górach i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.