Szklarska Poręba – Świeradów i śnieg

wycieczka na rakietach śnieżnych

W drodze do Szklarskiej Poręby

TERMIN
PRZEWODNIK:

Wycieczka ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju Górami Izerskimi z przewodnikiem sudeckim.

Hala Izerska, to miejsce owiane legendami i historiami z czasów przedwojennych. Mieszkańcami osady byli ludzie niezwykli. Daleko, w górskich ostępach, można było przemycić coś przez śląsko-czeską granicę, albo pobawić się czarną magią. Tutaj początkiem XIX wieku Karl Maria Weber miał poznać Historie, które zainspirowały go do napisania Wolnego Strzelca.

Spotykamy się w Szklarskiej Porębie koło zabytkowej huty szkła Julia (dawniej Józefina), poznawszy historię obiektu, startujemy w góry.

Trasa wycieczki:

  • Istnieje opcja z transferem ze Świeradowa, można zostawić Auto tam gdzie dotrzemy i busem przejechać do Szklarskiej: koszt 15 zł od osoby – w tym wypadku spotkanie z przewodnikiem o 7.45 koło Domu Zdrojowego
  • 8.30 spotkanie na parkingu koło mostu, rozdanie sprzętu, kilka informacji krajoznawczych o okolicy.
  • 8.50 Startujemy czarnym szlakiem do niebieskiego.
  • 13.00-14.00 Hala Izerska -przerwa obiadowa w Chatce Gorzystów.
  • 14.10 – 14.30 Odwiedzimy ruinę domu legendarnego Taperta, którego historia wg niektórych źródeł zainspirowała Webera do napisania opery „Wolny Strzelec”.
  • 14.30 startujemy dalej
  • 15.30 Polana Izerska tu szukamy na dawnego, kamiennego znaku RGV kierującego na Stóg Izerski.
  • 15.30- 16.30 wędrówka do Świeradowa-Zdroju.

Zgłoszenia drogą mailową prosimy kierować na adres info@izer.plgórska wycieczka

Uczestnicy wyposażają się, żywią i ubezpieczają we własnym zakresie. Każdy musi posiadać na wyposażeniu latarkę czołową zimą szybciej robi się ciemno, a wędrówka może się nieplanowanie wydłużyć. Osoby chcące skorzystać z transferu proszone są o informacje przy rezerwacji.

Po rakiety śnieżne i kije zapraszamy do naszej wypożyczalni.
Wypożyczalnia Izer.pl

Koszt uczestnictwa zawiera wyłącznie usługe przewodnicką, wynosi 35 zł od osoby, grupa minimum 5 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób przewidujemy zniżkę ustalana indywidualnie. Grupy większe niż 15 osób proszone są o kontakt w terminie nie późniejszym niż 4 dni przed wycieczką.

Szklarska Poręba – Świeradów i śnieg
5 (100%) 1 Głós(ów)//Stimme(n)