ZIMOWE WYCIECZKI – TERMINY

TERMINARZ ZIMOWEJ OFERTY JEST W TRAKCIE PLANOWANIA,
napisz do mnie na adres patrycja@izer.pl w temacie „Terminy zimowych wędrówek”, w treści tytuł wycieczki, która Cię interesuje, a otrzymasz informację jak tylko ustalimy grafik zimowy. Jeśli chcesz ustalić termin dla grupy, dzwoń pod numer +48 691346933.
wędrówki na rakietach śnieżnychZapraszam wszystkich na wycieczki z naszymi przewodnikami. Za każdym razem odkryjecie z nami coś nowego i poznacie niesamowite historie zapisane na regionalnych kartach dziejów. Poniższe wędrówki, to nie tylko rakiety śnieżne.

Szlak zapomniany, nieuczęszczany i do tego stopnia spokojny, że leśne zwierzęta poruszają się swobodnie nie spodziewając się, że napotkają człowieka. Warto zabrać aparat fotograficzny, można z bliska sfotografować jelenia.

W średniowieczu oddawano cześć królowej rzek Łabie – składano jej czarne kuraki w ofierze. W XVII wieku hrabia Harrach zbudował symboliczną studnię.

Najwyższy szczyt w Sudetach. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu wycieczka zimą bardzo przyjemna. Istnieje opcja pozostania w „Domu Śląskim”, kiedy reszta grupy powędruje na sam szczyt.

Hala Izerska, to miejsca owiane legendami i historiami z czasów przedwojennych. Tutaj w XIX wieku Karl Maria Weber miał poznać Historie, które zainspirowały go do napisania Wolnego Strzelca.

W rejonie szklarskiej działało kilka kopalni pirytu i witriolejnia. Przy szlaku dostępna dla zwiedzających stara sztolnia po jednej w kopalń tego zwanego złotem głupców metalu.

Niebieskim szlakiem około jednej godziny zajmie nam podejście na Polane Izerską, gdzie postaram się wykopać z zaspy zabytkowy drogowskaz kierujący na Stóg Izerski, tu kończą się podejścia. Posiłek w schronisku „Na Stogu Izerskim”, wędrówka na dół nieczynnym torem bobslejowym.

Tam budowano huty szkła i zimą życie do łatwego nie należało. Jeśli ktoś ciekaw jak przed wiekami wyglądała Szklarska Poręba.

Po drodze malowniczy Wodospad Mumlawy. W okolicy obiadu lądujemy przy schronisku „Vosecka Bouda”, dwa kilometry dalej schronisko „Na Szrenicy”. Trasa lekka i przyjemna jeśli chodzi o podejścia. Zejście do Szklarskiej może być cięższe, ale jak ktoś ma ochotę na typową rekreację bez dużego wysiłku, przy sprzyjających warunkach pogodowych może skorzystać z wyciągu na Szrenicy.

ZIMOWE WYCIECZKI – TERMINY
5 (100%) 2 Głós(ów)//Stimme(n)