Rozdroże Izerskie wczoraj

Przejeżdżając przez Rozdroże Izerskie wczoraj rano, postanowiłam zrobić jakie zdjęcie, aby pokazać, że tam jest 2 -4 cm śniegu. Nie jest to warstwa na rakiety śnieżne, ale na pewno pozwoli się cieszyć choć odrobina zjawiska atmosferycznego kojarzącego się ze świętami.

Według obietnic pogodowych dla Świeradowa-Zdroju, szykują się drobne opady w mieście i regularne zachmurzenia, co przy  zapowiadanych temperaturach daje nadzieję na zimę w górach. Pamiętajmy też, że im wyżej tym zimniej, a w Górach Izerskich należy dodać tym mokrzej ;). Start pierwszej wycieczki – Rozdroże Izerskie jest wyżej niż miasto.

Jednym zdaniem

JEST NADZIEJA NA ŚNIEG

nie tylko na święta.

Zapraszamy więc po świątecznym objadztwie (zwanym też obżarstwem) na nasze grudniowe wycieczki.

27.12.2016 Narzeczeński Kamień BEZPŁATNA
– start Rozdroże Izerskie, koniec Szklarska Poręba PKP
27.12.2016 Do źródeł Łaby usługa przewodnicka 35 zł/os.
– start Harrachow – obwodnica, koniec Szklarska Poręba – dolna stacja wyciągu
28.12.2016 Na Stóg Izerski usługa przewodnicka 35 zł/os.
– start i koniec Świeradów-Zdrój Dom Zdrojrowy
30.12.2017
– start Karpacz dolna stascj awyciągu na Kopę, koniec Karpacz Wang.

Nasze zasady:
1. Oferujemy usługę przewodnicką, nie imprezę złożoną z kilku usług.
2. Dojazd, sprzęt, wstępy, wyżywienie i ubezpieczenie zapewniają sobie Państwo sami.
3. Koszt wypożyczenia sprzętu 30 PLN za komplet (rakiety, kije i pół-raczki turystyczne). Jeśli ktoś ma coś swojego – zgłasza, płaci mniej, bo pożycza tylko to, co trzeba.
4. W razie niesprzyjających warunków przewodnik jest upoważniony do zmiany przebiegu trasy, a nawet do rezygnacji z realizacji zamierzonego programu np. przy wietrze 20m/s na Śnieżkę ze grupami się nie chodzi. Bezpieczeństwo przedewszystkim.

Uwaga! Zimowe warunki w górach różnią się od letnich. Ubieramy się na tzw. cebulkę, aby można było coś zdjąć lub ubrać zależnie od potrzeby. Buty przede wszystkim wygodne i sięgające nad kostkę. Pamiętajmy o jednej warstwie odzieży chroniącej przed wiatrem.

Rozdroże Izerskie wczoraj
Oceń/Bewertung

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasze aktualności, Wszelkie wędrowanie w górach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.